Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Osoby, które nie mają dużego doświadczenia z zakładami bukmacherskimi, bardzo często nie są pewne, czy mogą obstawiać mecze na danej stronie internetowej. Oto kilka wskazówek i rad, jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny w Polsce, czy też nie!

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?
Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Obstawianie meczów – legalne czy nie?

Po wejściu w życie ustawy hazardowej z 2017 roku wiele osób nabrało przekonania, że obstawianie meczów w internecie jest zakazane i niezgodne z polskim prawem. Nie jest to prawda, mimo że w sieci ciągle krążą „poradniki” na ten temat. Owszem, rejestracja na takich stronach jak Bet at home nie jest w naszym kraju dozwolona. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją portale bukmacherskie, gdzie założenie konta jest jak najbardziej możliwe w stu procentach w zgodzie z przepisami obowiązującymi obywateli Polski.

Z czystym sumieniem możemy napisać, że obstawianie meczów w internecie nie wiąże się z konsekwencjami prawnymi, pod warunkiem, iż mamy wiedzę na temat tego, która firma jest legalna, a która nie. Czy łatwo to ocenić, nawet będąc początkującym graczem? Tak, ale trzeba nabrać w tej kwestii pewnego doświadczenia.

sts bonus bez depozytu
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jaki bukmacher jest w Polsce nielegalny?

Nielegalni bukmacherzy w Polsce to tacy, którzy nie posiadają licencji na prowadzenie działalności w naszym kraju. Niezbędne zgody wydaje Ministerstwo Finansów, a proces przyznawania takich koncesji trwa zazwyczaj do kilku miesięcy. Warto podkreślić, że istnieją oddzielne listy dla legalnych bukmacherów stacjonarnych, jak i internetowych. Dlaczego to takie istotne? Bo musicie wiedzieć, że nawet jeżeli dana firma ma prawo do oferowania zakładów online, może nie mieć do prowadzenia punktów naziemnych i na odwrót.

Nielegalny bukmacher BetClic
Nielegalny bukmacher BetClic? Teraz już legalny!

Nielegalny w sieci, a legalny stacjonarnie? Tak, takie sytuacje się zdarzają, chociaż nie są czymś pospolitym. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba mieć to na uwadze przy wyborze firmy do obstawiania wydarzeń sportowych.

Gdzie można obstawiać mecze?

Gracze korzystali niegdyś z zagranicznych bukmacherów, ponieważ interesowało ich obstawianie bez podatku. W dzisiejszych czasach również polskie firmy oferują promocje, w ramach których nie musimy martwić się opłatami na rzecz państwa. Czy warto zatem ryzykować i grać na stronach, na których nie powinniśmy? Decyzja, oczywiście, należy do was, ale przeanalizujcie ewentualne konsekwencje i sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Najłatwiejszym sposobem na to, by sprawdzić, gdzie można obstawiać mecze jest przyjrzenie się adresowi internetowemu danego bukmachera. Regulacje prawne nakładają na firmy branżowe posiadanie domen z końcówką „.pl”. Oto przykładowe strony internetowe legalnych bukmacherów w Polsce:

Oczywiście, nie jest to pełny spis legalnych bukmacherów w Polsce. Na tym prostym przykładzie możecie jednak w łatwy sposób zobaczyć, że każda legalna firma posiada taką samą końcówkę strony i w tej kwestii nie ma żadnych wyjątków. A oto strony, które absolutnie nie są u nas w kraju dozwolone:

 • Eu.betclic.info
 • www.Bet365.com
 • www.WilliamHill.com
 • www.Expekt.eu

Wiele stron bukmacherskich chciało za wszelką cenę ominąć polską blokadę i dlatego wprowadziło domenę europejską. Należymy przecież do Unii Europejskiej i nikt nie może nam zabronić odwiedzania tego typu witryn. Rzeczywiście, tak właśnie jest, ale już zakładanie konta czy tym bardziej gra jest niezgodna z prawem i trzeba mieć to na uwadze!

Strona legalnego bukmachera forBET
Strona legalnego bukmachera forBET

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Wymieniliśmy już kilka podstawowych zasad, które należy pamiętać przy sprawdzaniu legalności firmy bukmacherskiej. Teraz podamy wam listę reguł w przejrzystej formie. Możecie sobie ją zapisać albo po prostu dodać nasz portal do zakładek. To naprawdę bardzo ważne, gdyż za grę u nielegalnych podmiotów może słono kosztować, a nawet grozi karą ograniczenia wolności!

Bukmacher jest legalny, gdy:

 • Posiada stronę internetową z końcówką „.pl”
 • Oferuje polskojęzyczne Biuro Obsługi Klienta
 • W metodach płatności zezwala na korzystanie z konta w rodzimych bankach
 • Nie zezwala na wszystkie czynności z portfelem elektronicznym Skrill
 • Wpisany jest do listy legalnych bukmacherów, która jest na bieżąco aktualizowana na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów

Na pewno bukmacher nie jest legalny, gdy:

 • Nie wymaga od gracza dokumentów w celach weryfikacji
 • Jego siedziba mieści się w raju podatkowym, a zgody wystawiane są przez rządy tego typu państw czy regionów geograficznych
 • Nie posiada Biura Obsługi w języku polskim
 • Strona internetowa kończy się, między innymi, na „.com”, „.eu”, „co.uk” itp.

Jak grać legalnie w Zakładach Bukmacherskich? 

Aby nie martwić się o konsekwencje prawne oraz mieć czyste sumienie, zawsze należy patrzeć na to, czy konkretna strona spełnia reguły podane powyżej. Możecie być pewni, że jeżeli będziecie się ich trzymać, nikt nigdy nie posądzi was o łamanie polskiego prawa oraz nie nałoży kar finansowych.

Lista bukmacherów z koncesją (Ministerstwo Finansów)
Lista bukmacherów z koncesją (Ministerstwo Finansów)

Jeżeli macie jakieś wątpliwości odnośnie konkretnej strony internetowej, zapytajcie nas w komentarzu. Chętnie odpowiemy! 🙂


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 . Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie Ministerstwa Finansów nr PS4.6831.15.2017.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

polski poker online
Maks
Maks
Pierwsze pieniądze zarobiłem na meczu Widzewa w Lidze Mistrzów. Teraz gram głównie Live na tenis i piłkę nożną. Moje hobby to tenis i bieganie. Gram tylko u legalnych bukmacherów, o których piszę artykuły i poradniki na swoim blogu bukmacherskim.

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce