Gdzie w Polsce grać legalnie w pokera online?

4074

Strony pokerowe umożliwiające grę online były i są niezwykle popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Gdzie legalnie grać w naszym kraju w Texas Hold’em w 2018? Czy PokerStars otrzyma w tym roku licencję na oferowanie swoich usług w Polsce? 

Gdzie w Polsce grać legalnie w pokera online?
Gdzie w Polsce grać legalnie w pokera online?

Legalny poker w Polsce 2019

Niemal każdy zagraniczny bukmacher, który oferował swoje usługi w Polsce, dawał możliwość rywalizowania przy wirtualnych pokerowych stolikach. Unibet, Bet at home, Expekt i wiele więcej firm pozwalało na wygrywanie pieniędzy w grach cashowych oraz w specjalnych turniejach, również w tak zwanych freerollach, gdzie nie jest wymagana żadna opłata wpisowa, natomiast wygrane wyrażane są w prawdziwych pieniądzach.

Obstawianie bez podatku legalnie! Nowy legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Każdy, kto interesuje się chociaż trochę branżą bukmacherską, z pewnością wie, że w 2017 roku uchwalono nową ustawę hazardową. Na jej mocy wszystkie zagraniczne podmioty bez licencji musiały zaprzestać oferowania swoich usług w Polsce.

Żeby obecnie obstawiać mecze legalnie, trzeba posiadać konto na stronie, która posiada odpowiednie zezwolenia. Takich firm z dnia na dzień jest coraz więcej. Jeszcze niedawno było tylko pięć, a obecnie jest już prawie dwa razy tyle. Jakby na to nie patrzeć, sytuacja dynamicznie się rozwija i w tej kwestii gorzej już być raczej nie powinno.

Czy można legalnie grać w pokera?

Poker sportowy, czyli odmiana Texas Hold’em, jest bardzo popularny. Wiele turniejów z ogromnymi pulami pobudza wyobraźnię i niemal każdemu daje możliwość spróbowania swoich sił w walce o wielomilionowe nagrody. Czy jednak można w Polsce w ogóle grać w pokera legalnie? Niestety, w internecie jest to absolutnie niemożliwe. Przynajmniej na chwilę obecną, chociaż wiele osób próbuje zmienić prawo, tak aby dopuszczalna była czysto sportowa rywalizacja w pokera. A przecież żadna impreza, nawet czysto sportowa, nie byłaby atrakcyjna, gdyby nie wysokie wynagrodzenia.

sts bonus bez wpłaty. Kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Zamiast pokera online można grać w:

  • Obstawianie meczów w Totolotku
  • Wirtualne Sporty
  • Granie Na Żywo

Czy rzeczywiście zmieni się coś w tej kwestii? Na tę chwilę trudno powiedzieć. Żadna z firm takich jak chociażby PokerStars Polska nie udostępnia legalnie swoich usług. Każdy, kto twierdzi, że gra w tym portalu, popełnia przestępstwo i prędzej czy później poniesie konsekwencje swoich czynów. Organy ścigania robią naprawdę wiele, by schwytać tych, którzy łamią prawo wprowadzone wraz z wejściem w życie ustawy hazardowej.

Poker w Polsce

Tradycyjna gry pokera w naszym kraju nie jest wcale uboga. Owszem, wiele nam w historii brakuje do takich krajów, jak chociażby Stany Zjednoczone, ale nie można też powiedzieć, że jesteśmy daleko w tyle. Polacy interesują się pokerem, a nawet jeśli nie znają obecnie najlepszych zawodników, z pewnością doskonale znają zasady.

W naszym kraju głównie grało się niegdyś w pokera pięciokartowego. Obecnie jednak coraz więcej osób, szczególnie z młodszego pokolenia, przekonuje się do odmiany dwukartowej. Jest w niej więcej strategii i elementów czysto sportowych. Zasady są natomiast tak uniwersalne, że znają je niemal wszyscy na całym świecie, a co za tym idzie – możliwa jest organizacja imprez niemal wszędzie, a że uczestników jest naprawdę wielu, można także zaoferować naprawdę pokaźne nagrody.

Betclic kod promocyjny
Legalny bukmacher Betclic – kod promocyjny na darmowy bonus cashback

PokerStars jak grać w Polsce?

PokerStars jest największą firmą oferującą grę w pokera online. Rejestracja w tym serwisie jest darmowa, promuje ją także wielu zawodników z całego świata, w tym gwiazdy wielu dyscyplin sportowych. Swego czasu, również w Polsce PokerStars wiodło prym. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej, a wszystko przez ograniczenia związane z ustawą hazardową. Osoby, które chcą zagrać w PokerStars legalnie, nie mogą tego uczynić. Co prawda, firma nie blokuje dostępu Polakom, ale warto pamiętać, że już samo założenie konta jest łamaniem prawa, za które grożą kary – i to nie tylko finansowe.

Jaki poker online nie jest legalny:

  • PokerStars
  • FullTilt Poker
  • Unibet Poker
  • Party Poker

Czy poza PokerStars można gdzieś jeszcze zmierzyć się z innymi pokerzystami w wirtualnym świecie? Owszem, ale żadna z tego typu stron nie jest w Polsce legalna i ustawodawca raczej nie przewiduje w tej kwestii jakichkolwiek zmian. To zła wiadomość dla pokerzystów, jednak tak wyglądają obecne realia i nikt z nas nie może zbyt wiele na to poradzić.

poker polska

Poker online free

Nie każda wersja pokera jest zakazana w naszym kraju. Jeżeli chcecie szlifować swoje umiejętności, możecie to robić, jednak tylko i wyłącznie, grając na wirtualne żetony i na stronach dozwolonych w Polsce. Mamy pełno tego typu stron, dlatego nietrudno je znaleźć. Gra z żetonami jest darmowa i legalna – nie trzeba się martwić o to, że korzystając z niej łamiemy prawo.

Zupełnie inaczej wyglądałaby sytuacja, gdybyśmy zalogowali się do PokerStars i tam postanowili grać dla zabawy. Taka praktyka jest już niedopuszczalna, ponieważ ustawodawca nie jest w stanie sprawdzić, czy aby na pewno naszym celem była gra tylko i wyłącznie za żetony.

Jeżeli interesuje was poker online free, z pewnością powinniście zajrzeć na strony, które udostępniają darmowe gry internetowe. Każdy z nas czasem w nudnych chwilach wchodzi na tego typu portale, dlatego specjalnie nie trzeba ich tutaj promować, a już na pewno mija się z celem podawanie konkretnych adresów.

Pamiętajcie, by w razie jakichkolwiek podejrzeń co do legalności swoich działań, napisać do kogoś na jakimś forum branżowym albo po prostu napisać do administratora konkretnej witryny internetowej.