Recenzja Samsung Galaxy Z Flip

Na całym świecie czekamy zawsze z ogromną niecierpliwością na to, co konkretnie producent telefonów komórkowych może nam nowego zaproponować. W takich sytuacjach pojawiają się informacje o większej ilości pamięci operacyjnej lub o tym, że obudowa będzie o wiele bardziej stabilna. Ogromnym wręcz zainteresowaniem cieszy się oferta Samsung Galaxy Z Flip. To rzeczywiście bardzo duża innowacja technologiczna, która może zaskoczyć nawet doświadczonych znawców tematu.

Nie chodzi o to, że będziemy mieli dostęp do ciekawych gier i bez problemu będzie można sobie uzyskać bonus za rejestracje bez depozytu w Total Casino. Innowacją w tym przypadku jest opcja składanego telefonu. Nie jest to jednak mechanizm ten, który znaliśmy do tej pory. Składa się mianowicie ekran i to jest największa innowacja dotycząca technologii komórkowych. Jeżeli więc szukaliśmy czegoś nowoczesnego i innowacyjnego, co budzi np. skojarzenia z papierem elektronicznym, to na pewno będziemy zadowoleni z takiego zakupu. Składana konstrukcja po prostu robi wrażenie.

Funkcjonalność telefonu

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność i wyposażenie, Samsung Galaxy Z Flip jest aparatem, który jest bardzo zbliżony do poprzedniego modelu zaproponowanego przez Samsunga, czyli Galaxy S10. Zainteresowanie wśród recenzentów i klientów budzi jednak ta innowacyjna konstrukcja. Od dawna pojawiały się zapowiedzi, że w końcu któryś z producentów przygotuje dla swoich klientów tego typu aparat. W końcu więc się pojawił i wydaje się być rzeczywiście rozwiązaniem przełomowym. Dlaczego taka funkcjonalność jest tak potrzebna klientom?

Problem z telefonami komórkowymi polega na tym, że wszyscy tęsknimy za mniejszym rozmiarem. Kiedyś telefon swobodnie mieścił się w kieszeni spodni i po prostu nam nie przeszkadzał. Trudno jednak wrócić do starych modeli, ponieważ wszyscy potrzebujemy dostępu do dużego ekranu. Idealnym, więc rozwiązaniem wydaje się taki ekran, który będzie się składać. Mamy więc hybrydę starych telefonów komórkowych z nowoczesnymi wyświetlaczami.

Telefon mniejszy o połowę

Gdy telefon złożymy, to jego długość zmniejsza się o połowę. W ten sposób staje się o wiele bardziej mobilny. Taki niewielki smartfon może być umieszczony praktycznie w każdej kieszeni naszych spodni. Poprzednie modele lub telefony oferowane przez innych dostawców najczęściej po włożeniu do kieszeni uniemożliwiały nam, chociażby zawiązanie buta. Teraz ten problem znika. Z kolei, gdy rozkładamy nowego Samsunga, to właściwie nie odczuwamy żadnej różnicy w korzystaniu, jeżeli porównujemy go z tradycyjnym dużym wyświetlaczem.

Wielu recenzentów otwarcie mówi, że po rozłożeniu rzeczywiście bardzo zaskakuje. Z dużą skutecznością imituje zwykły smartfon. Jedyna różnica, która jest zauważana to wystająca plastikowa ramka, która jest zamontowana wokół wyświetlacza. To w przypadku niektórych użytkowników było problemem, gdy chcieli kliknąć w boczne klawisze na klawiaturze. Jest to jednak kwestia przyzwyczajenia. Wystarczą dwa dni, aby swobodnie obsługiwać tę opcję.

Fałda w miejscu zgięcia

Pojawiają się również głosy, że pewnym mankamentem jest fałda zlokalizowana w miejscu zgięcia telefonu. Jest to jednak tylko pewien minimalny defekt estetyczny. W końcu, jeżeli patrzymy na ekran na wprost, to nawet nie będzie ona się specjalnie rzucać w oczy. Na pewno jednak należy pamiętać, że wrażenia są różne w zależności od tego, pod jakim kątem będzie padać światło na matrycę.

A poza tym jest także dosyć wyraźnie wyczuwalna pod palcem, ale do tego także można się przyzwyczaić. Jedyna sytuacja, gdy mogą tutaj występować problemy to np. korzystanie z aplikacji, które wymagają sporej precyzji w momencie dotyku. Kłopot może wystąpić, gdy mamy np. jakąś aplikację do szkicowania zainstalowaną w telefonie. Ogólnie jednak recenzja wypada na plus i telefon jest bardzo ceniony przez użytkowników.

0 / 5. Ocen: 0

polski poker online

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce