Jak korzystać z Bitcoinów?

O Bitcoinach regularnie jest głośno. Jedni podchodzą do nich entuzjastycznie, inni z dużą rezerwą i obawą. Czym są Bitcoiny, gdzie je zdobyć?

Czym są Bitcoiny

Przykładowa sytuacja: pewna osoba już nie chcę grać w darmowe gry w Total Casino i decyduje się na grę za prawdziwe pieniądze. W takim razie z pewnością spotka się z możliwością płatności Bitcoinami. I nic w tym dziwnego, coraz więcej serwisów internetowych udostępnia tę możliwość. Jednak, co to są te Bitcoiny?

Jeżeli nie umiesz ich połączyć z żadnym krajem, to bardzo dobrze! Bitcoin, to waluta – a raczej powinniśmy napisać kryptowaluta – międzynarodowa. Oznacza to, że nie jest to oficjalny pieniądz żadnego z krajów na świecie. W pewnym sensie może przypominać euro, które jest przejęte w wielu państwach wspólnoty. Jednak w przeciwieństwie do euro, Bitcoin nie jest uzależniony od decyzji banków czy rządów Unii Europejskiej. Tym samym, jest walutą dużo bardziej odporną na inflację.

Oczywiście, jeszcze nie wszędzie da się Bitcoinem zapłacić, staje się on coraz bardziej popularny, a wiele osób zajmujących się inwestycjami Bitcoiny po prostu skupuje, by w odpowiednim czasie sprzedać je z zyskiem.

Jak zdobyć Bitcoiny?

Kupowanie kryptowaluty dla niewtajemniczonego może wydawać się bardzo trudne. Sama nazwa „krypto” może wydawać się podejrzana. Tymczasem kryptowalutę wymieniamy po prostu w kantorze, dokładnie tak samo, jak każdą inną walutę.

Większość kantorów oferujących Bitcoiny wymienia je na dolary – choć nie oznacza to, że tylko taką wymianę można przeprowadzić. Przygotować się jednak musimy, że na chwilę obecną trudno będzie znaleźć kantor, który wymienia złotówki na bitcoiny. Z czasem na pewno się to zmieni, jako że jest to waluta coraz popularniejsza, a w dodatku respektowana przez wiele portali internetowych.

Bitcoiny – jakie są przewagi?

Domyślacie się już zapewne, że Bitcoinami można płacić dokładnie tak samo, jak każdą inną walutą. Po co więc zamieniać złotówki na coś, czego nie znamy, zamiast na sprawdzone euro czy dolary?

Bitcoiny mają bowiem pewną przewagę. Są całkowicie anonimowe. Nikt nie jest w stanie określić, za co nimi płacisz przez zakodowany cyframi adres zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Nie musimy się więc obawiać, że np. bank odmówi przeprowadzenia transakcji (co np. zdarza się w Stanach Zjednoczonych).

Anonimowość daje jeszcze jedną przewagę. Nigdzie nie podajemy swoich wrażliwych danych jak numery kont bankowych czy kart kredytowych. Dzięki temu jesteśmy mniej narażeni na kradzieże.

Równocześnie, księgowanie Bitcoinami jest jasne i powszechnie dostępne dla użytkowników waluty. W przeciwieństwie do przelewów bankowych czy różnych portfeli elektronicznych, gdzie musisz wierzyć na słowo, że ktoś przelew wykonał – tutaj możesz to zwyczajnie sprawdzić. Żaden serwis nie może więc cię okłamać, że nastąpiły jakieś problemy, albo bank zablokował przepływ pieniędzy.

Kolejnym plusem, są niskie opłaty przy posługiwaniu się Bitcoinami. Nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew w tej walucie. Możemy za to dopłacić niewielką sumę w Bitcoinach, aby przyspieszyć sam przelew.

Bitcoiny są coraz popularniejszą walutą w wielu sferach, choć jeszcze nie są aż tak popularne jak dolary czy funty. Jednak z każdym rokiem coraz więcej platform respektuje tę walutę. Można się więc spodziewać, że za kilka lat większość osób będzie z niej korzystać.

0 / 5. Ocen: 0

polski poker online

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce