Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2022 – kto faworytem do zwycięstwa? 

W dniach 13-29 maja odbędą się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyzn. W rywalizacji weźmie udział szesnaście najlepszych zespołów należących do najmocniejszej dywizji na świecie. Wśród tych zespołów nie ma niestety reprezentacji Polski, która zagra na mistrzostwach świata dywizji 1B w Tychach. Zmagania najlepszych ekip odbędą się w Finlandii, dla której jest to szczególny rok. Reprezentacja tego kraju zdobyła złoty metal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Kanada i Stany Zjednoczone bez najlepszych zawodników 

Gdybyśmy mieli wskazać dwa najlepsze zespoły, które powinny triumfować na każdych mistrzostwach świata, wymienilibyśmy oczywiście Stany Zjednoczone oraz Kanadę. W końcu to te dwa kraje mogą pochwalić się drużynami rywalizującymi na co dzień w NHL. Tyle tylko, że termin mistrzostw świata często zbiega się terminarzem z rozgrywkami Play-Off w NHL o Puchar Stanleya. To oznacza, że najlepsze drużyny wcale nie są zainteresowane puszczeniem swoich zawodników na mistrzostwa świata. A zatem, jak wskazuje serwis naszetypy.pl, wbrew pozorom Kanada i USA wcale nie należą do grona największych faworytów, choć Kanada, nawet w okrojonym składzie może walczyć o medale. 

Finlandia powalczy o złoty medal?

Finlandia zawsze należała do grona tych krajów, w których hokej na lodzie jest sportem narodowym. Świadczą o tym medale mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich. W 2022 roku, reprezentacja Finlandii po raz pierwszy w historii zdobyła złoty medal podczas IO w Pekinie. Jeśli chodzi o mistrzostwa świata, Finowie triumfowali trzykrotnie w latach: 1995, 2011 i 2019. W roku ubiegłym Finowie zdobyli srebrny medal. To szczególny rok dla fińskiego hokeja. Złoty medal IO i mistrzostwa rozgrywane w tym kraju. To wszystko sprawia, ze Finlandia jest największym faworytem do mistrzostwa świata. 

Kto jeszcze może włączyć się do rywalizacji o medale?

O mistrzostwo świata z całą pewnością powalczyć może reprezentacja Szwecji, która ma na swoim koncie aż 11 złotych medali. Po raz ostatni Trzy Korony triumfowały w latach 2017-2018. Jak wskazuje serwis protypy.pl Szwecja jest zatem bardzo mocnym kandydatem do medalu. Pomimo okrojonego składu, o medale walczyć będą także Kanadyjczycy oraz Amerykanie. Wśród czołowych zespołów warto wymienić także Słowaków, którzy mają za sobą świetny turniej na Igrzyskach Olimpijskich, a także Czechów, którzy również mogą pokusić się o powalczenie chociażby o brązowy medal. 

5 / 5. Ocen: 1

polski poker online

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce