Granie na iPadzie będzie bardziej komfortowe

Wiele osób testuje poker online czy też gry mobilne za pomocą iPada. Jak doskonale wiadomo, urządzenia firmy Apple nigdy jakoś szczególnie nie były tworzone pod mobilnych graczy. Często granie na iPadzie nie wiązało się z komfortem. Na całe szczęście niedawno Apple ogłosiło, że nadchodzą poważne zmiany.

Lepsza obsługa pada i klawiatury

Dzięki nowym zmianom Apple znacznie poprawia obsługę gier w iOS 14, iPadOS 14 i tvOS. Największe zmiany, o jakich mogliśmy niedawno usłyszeć, to między innymi obsługa mapowania przycisków kontrolera, lepsza obsług dotykowa, a także możliwość bardziej skutecznego używania klawiatury i myszy do grania na iPadzie. Jest to związane z faktem, że twórcy gier i gracze od dawna apelowali o wsparcie dla gier na urządzeniach Apple.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom niektóre kontrolery jak choćby Sony DualShock 4 staną się kompatybilne z urządzeniami Apple, zwłaszcza iPadem. Użytkownicy zyskają przy tym obsługę paska świetlnego, korzystanie z touchpada na kontrolerze. Sami twórcy gier będą mogli zadbać o lepsze efekty dla gracza, które będą zsynchronizowane właśnie z takimi kontrolerami. 

Ważne jest również to, że Apple w końcu dodaje obsługę Xbox Elite Wireless Controller Series 2 w nadchodzących aktualizacjach iOS 14, iPadOS 14 i tvOS. Obejmie to obsługę czterech przycisków, a nawet zmianę przypisania wybranych przycisków. To świetna okazja do tego, aby skorzystać również z popularnego pada do Xboxa na iPadzie. Nowe mapowanie przycisków Apple jest dostępne dla wielu innych kontrolerów, a my możemy dostosowywać przyciski dla poszczególnych aplikacji lub gier. Niewątpliwie sprawia to, że wszystkie te dodatki stanowią solidne ulepszenia w zakresie korzystania z gier na urządzeniach Apple.

To jednak nie wszystko, gdyż amerykańska firma zapewnia nam możliwość grania w gry na iPadzie za pomocą klawiatury i myszki. Dotychczas korzystanie z zewnętrznej myszki i klawiatury na potrzeby gier było niezwykle niekomfortowe. Na całe szczęście twórcy gier mogą od teraz zniwelować wiele niedoskonałości. Z pewnością to bardzo dobra wiadomość dla fanów strzelanek FPS lub gier wymagających większej precyzji. Apple pozwoli nawet twórcom gier na wyłączanie systemowych wskaźników, takich jak Dock lub Control Center, aby gry mogły w pełni korzystać z rozgrywki pełnoekranowej.

Oprócz wszystkich tych ulepszeń wprowadzanych przez Apple, na graczy czeka również odświeżony interfejs w Game Center oraz zmieniona przeglądarka. Odświeżony projekt zawiera między innymi nowy pulpit nawigacyjny z przezroczystą warstwą na wierzchu gier. Sami użytkownicy otrzymają sekcję osiągnięć w Game Center. 

iPad niczym Switch?

Ogromną popularnością dziś cieszy się konsola Nintendo Switch. Pozwala ona grać w trybie mobilnym, stolikowym oraz TV. Można zatem powiedzieć, że dzięki wprowadzonym zmianom iPady nieco zbliżą się do Switcha. Już teraz możemy grać na nich poprzez panele dotykowe, a dzięki skorzystaniu z bezprzewodowego kontrolera, zamienimy je w konsole z mniejszym ekranem do gry. Być może to ogromny krok dla Apple. Nie zdziwi nas zatem fakt, jeśli w najbliższym czasie Apple opracuje swój własny bezprzewodowy pad, który będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z logiem nadgryzionego jabłka. 

W co zagrać? 

Oferta Apple jest oczywiście stale poszerzana. W samym Apple Store czekają na nas setki tysięcy mobilnych gier. Coraz większym powodzeniem cieszy się Apple Arcade. Subskrybenci tej usługi mogą liczyć na dostęp do coraz szerszej liczby gier. Można zagrać w takie produkcje jak Agent Intercept, Beyond Blue, What the Golf, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, Sayonara Wild Hearts, Shinsekai: Into the Depths, jak i wiele innych. Łącznie w Apple Arcade jest już ponad 130 gier do wyboru.

0 / 5. Ocen: 0

polski poker online

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce