Jak wypada Polska i jej rywale?

Już w listopadzie wielkie święto piłki nożnej! Kolejne Mistrzostwa Świata, tym razem odbywające się w Katarze. Wyjątkowe miejsce, mikroskopijny kraj o gorącym klimacie oraz wyjątkowa pora – jesień, nie lato właśnie ze względu na panujące tam ekstremalne temperatury. Czy wyjątkowy będzie także pod względem występu polskiej reprezentacji? Jakie mamy szanse w porównaniu do rywali z grupy?

Polska i jej rywale z grupy na mundialu

Zwykło się mawiać, że na mundialu Polacy grają mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Aby tak się nie stało tym razem, biało-czerwoni muszą dobrze zacząć turniej, wygrywając mecz z Meksykiem, pierwszym rywalem w grupie C. Odbędzie się on 22 listopada w Dosze, stolicy Kataru. Od tego spotkania może zależeć awans Polaków. Drugi mecz rozegramy z najsłabszą w grupie, jak i nie na całym Mundialu, Arabią Saudyjską – 26 listopada w Al Rayyan. Na koniec zmierzymy się z Argentyną i będzie to zdecydowanie najtrudniejszy mecz, w którym mało kto daje nam większe szanse na zwycięstwo. Dlatego tak wiele zależy od dwóch pierwszych spotkań. Z Argentyną Polacy grają 30 listopada. Jeśli chodzi o typy na wyjście z grupy z pierwszego miejsca, to bukmacherzy dają kurs 1,45 na wygraną Argentyny, kurs 6,00 na zwycięstwo Polski lub Meksyku i 20,00 na Arabię Saudyjską. Sprawdźmy, co mówią inne rankingi i jakie są konkretne typy w starciach Polski z każdą drużyną.

Co mówi Ranking FIFA?

Rzut oka na Ranking FIFA i od razu widać, kto rządzi w grupie C. Argentyna zajmuje obecnie 3. miejsce. Świetnie wypada też Meksyk – jest 12. Polska, niestety, dopiero na 26. miejscu przez kiepskie wyniki zmagań w Lidze Narodów. Patrząc zatem na ten ranking, powinniśmy mieć spore problemy z pokonaniem Meksyku. Z kolei Arabia Saudyjska zajmuje aż 53. miejsce. Jak wiadomo jednak ranking FIFA rządzi się swoimi prawami i nie musi odzwierciedlać prawdziwej dyspozycji drużyn na murawie. Na Mundialu zaś często zdarzają się niespodzianki.

Z Argentyną nie ma szans

Na niespodziankę oczywiście zawsze można liczyć, ale powiedzmy sobie szczerze – nasza wygrana z Argentyną to byłoby coś w kategorii sportowego cudu. Ekipa z Leo Messim na czele to światowa czołówka piłki nożnej i widziana jest jako jeden z faworytów do wygrania całego turnieju lub przynajmniej w pierwszej piątce. Mało kto uważa, że Argentyna nie awansuje z grupy C. Idealnie byłoby gdyby i Polska i Argentyna przystąpiły do ostatniego spotkania w grupie, przeciwko sobie, z kompletem punktów. Wtedy ten mecz decydowałby jedynie o tym, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce w grupie. Polacy nie będę grali o wszystko i może nawet, wyluzowani, wyszarpią remis. Bukmacherzy w typach na mundial 2022 dają Polsce kurs na zwycięstwo w tym spotkaniu na poziomie 5,50, a na to, że wygra Argentyna – tylko 1,72.

Arabia Saudyjska najgorszą drużyną?

Z Arabią biało-czerwoni powinni wygrać bez problemów, przynajmniej w teorii. Według kursów buków jesteśmy faworytem tego spotkania: nasza wygrana to kurs 1,67, a Arabii – 5,40. Ogólnie Arabia uznawana jest za jedną z najgorszych, jeśli nie najgorszą drużynę tych mistrzostw. W Power rankingach mediów okupuje zazwyczaj 32. miejsce, w jednym była notowana na 29. Co ciekawe, do tej pory Polska i Arabia Saudyjska rozegrały tylko jeden oficjalny mecz, towarzyskie spotkanie w 2006 roku, wygrane przez nas 2 do 1.

Polska vs. Meksyk – tu rozstrzygnie się walka o awans?

Jak widać słuszna jest teza, że walka o awans rozstrzygnie się między Polską a Meksykiem i że to pierwsze spotkanie turnieju będzie dla nas najważniejsze. Z Arabią wygrają pewnie wszyscy, z Argentyną nie mamy szans i podobnie przegrać może z nią Meksyk. Meksyk jest wyżej w rankingu FIFA od Polski i jest drużyną bardzo młodą (średnia wieku 25 lat), głodną sukcesu. Kibice od lat czekają na wysokie miejsce w ważnym turnieju, ale reprezentacja Meksyku ma najwięcej w historii zdobytych Złotych Pucharów CONCACAF. Gwiazdą drużyny jest Javier Hernandez, zwany Chicharito, który ma na koncie rekordowe 52 bramki. Na zwycięstwo Polski bukmacherzy dają kurs 2,65, a na Meksyk 2,80, zatem dość blisko i szanse będą mocno wyrównane. 

5 / 5. Ocen: 1

polski poker online

Bukmacherzy online

Legalni bukmacherzy w Polsce